Atatürk Resmi
Akdeniz Üniversitesi
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
MENU
Öğrenci Belgesi / Transkript / Mezuniyet Belgesi (e-Devlet)

Akdeniz Üniversitesi, Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) sayesinde gerçekleştirilen otomasyon ile ‘kağıtsız ofis’ konseptine geçen üniversitelerin çevreye sağladığı katkının değerlendirildiği sıralamada Türkiye üniversiteleri arasında 3. oldu.

EnVision tarafından ‘En Yeşil Ofis’ adıyla gerçekleştirilen özel bir araştırma ile belirlenen sıralamanın yükseköğretim kategorisi sonuçları, Dünya Çevre Günü öncesinde belli oldu.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) listesinde yer alan toplam 206 üniversiteden 105’inin değerlendirmeye alındığı araştırma, Türkiye’deki üniversitelerin çevreci yönünü gözler önüne sermesi açısından önem taşıyor. Söz konusu 105 üniversitede yapılan araştırmada, Elektronik Belge, Form ve Süreç Yönetim Sistemi’ne geçilmesinin ardından, kağıt tüketiminde yaşanan ciddi azalma neticesinde, sağlanan kağıt tasarrufu ve buna bağlı olarak kurtarılan ağaç sayıları dikkat çekti.

 

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak bizler de bu süreçte öğrencilerimize hem daha hızlı hizmet sunabilme hem de çevremize daha duyarlı olabilme adına birçok işlemimizi dijital ortama taşımaya devam ediyoruz. Siz değerli öğrenciler aşağıdaki belgeleri artık "e-Devlet" üzerinden hızlı bir şekilde istediğiniz zaman temin edebilirsiniz.

 

"Öğrenci Belgesi" ile ilgili detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

"Transkript Belgesi" ile ilgili detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

"Mezuniyet Belgesi" ile ilgili detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

Eklenme tarihi : 2021-08-13 13:03:55
Son güncelleme : 2021-08-17 19:28:26