(Güncellendi 04.10.2020) 2020-2021 Güz Yarıyılı Eğitim-Öğretim (Uzaktan Eğitim) Duyurusu

1. Güz Döneminde tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla online olarak “Microsoft Teams” programı kullanılarak yapılacaktır.

–  https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/microsoft-teams/download-app (Bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirmek için linki tıklayınız)

MICROSOFT-TEAMS-Ogrenci Eğitim Dokümanı (TIKLAYINIZ)

–  http://bim.akdeniz.edu.tr/uzaktan-egitim/ (EĞİTİM VİDEOSU)

2. Tüm dersler, ders programlarında belirtilen gün ve saatte gerçekleştirilecektir. Dersler kayıt altına alınacağı için, öğrencilerin daha sonra dersi izlemesi mümkün olabilecektir. Ders kayıtlarından sonra her ders için Teams üzerinden sınıflar oluşturulacaktır.

3. Ders programları ders kayıtlarının danışmanlar tarafından onaylanmasından sonra OBS-Ders Programı ekranından görülebilir.

4. Microsoft Teams programı üzerinden öğrencilerimizin dersleri takip edebilmesi için kayıt sırasında oluşturulan “öğrencino@ogr.akdeniz.edu.tr” uzantılı mail adreslerinin kullanması gerekmektedir. Yeni kayıt yaptıran ve hesabı aktive olmamış öğrencilerimiz için kullanıcı hesabı aktivasyon başvurusu  http://ekampus.akdeniz.edu.tr/   adresi üzerinden yapılabilir.

5. Microsoft Teams programı kullanımı ile ilgili gerekli bilgilendirmeler Üniversitemiz tarafından yapılacaktır ve okulumuz web sitesinde de duyurulacaktır.

6. Güz yarıyılında yürütülen tüm derslerin sınavlarının online olarak yapılması planlanmaktadır. Bu konuda gerekli duyuru ve bilgilendirmeler yapılacaktır.

7. Aşağıdaki dersler ise OYS (AKUZEM) platformu üzerinden işlenecektir.

  • ENF 102 Bilgi ve İletişim Teknolojisi
  • ATA 101 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I,
  • YBD 101 İngilizce I,
  • TDB 101 Türk Dili I

OYS (https://oys.akdeniz.edu.tr) sistemine girişlerde OBS kullanıcı adı ve şifre geçerlidir.

0

Misyon

Bilim ve teknolojiyi etkin kullanarak araştırma ve eğitim hizmetlerini geliştirerek, çağın ve mesleğin gerektirdiği bilgi düzeyine ve meslek ahlakına sahip, toplum bilinci gelişmiş, ülke çıkarlarını gözeten, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücü yetiştirmektir.

Vizyon

Uluslararası standartlara uygun nitelikli insan gücü yetiştirerek çağı yakalayan, gelişmeye açık, iş dünyasının gereksinim ve isteklerini karşılayabilecek düzeyde, rekabet gücü olan ve benzer alanda eğitim veren okullar arasında sanayi ve hizmet sektörünün tercih ettiği; ulusal ve uluslararası saygınlığı olan bir eğitim kurumu olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi - Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Bayındır Mahallesi, Palmiye Caddesi, Çallı Mevki No: 43 - 07030 Muratpaşa / ANTALYA
Tel: +90 242 346 30 30 - (PBX)
Tel: +90 242 345 95 28 - (Belgegeçer / FAX)