Akdeniz Üniversitesi

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

 

new gif Yüksekokulumuz 2015-2016 Güz Yarıyılı ders programı için TIKLAYINIZ (e-ogrenci portalındaki ders programını dikkate almayınız). 

new gif Mazeretleri nedeni ile öğrenci katkı payını (harcını) yatıramamış öğrencilerimiz, 30 Eylül 2015 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar yüksekokulumuz evrak kayıt bürosuna dilekçe vermeleri halinde sadece 1 Ekim 2015 Perşembe günü mesai saatleri içerisinde olmak üzere TEB Akdeniz Üniversitesi Şubesi'ne gereken bedeli yatırabilecekler ve 2 Ekim 2015 Cuma günü mesai saatleri içerisinde de e-ogrenci portalından ders seçimlerini yapabileceklerdir, duyurulur.


new gif 2015 girişli olup Yüksekokulumuza ilk defa kayıt olan öğrencilerimizin, aşağıdaki belgeleri en geç 30 Eylül 2015 Çarşamba günü mesai saatleri içerisinde Yüksekokulumuz öğrenci işleri bürosuna teslim etmeleri gerekmektedir.
- Bir adet nüfus cüzdanı fotokopisi
- Lise diplomasının aslı ve bir adet fotokopisi
- E-devlet öğrenci kayıt çıktısı
- Akdeniz Üniversitesi E-öğrenci Portalından alınan öğrenci bilgi formu çıktısı
- 6 Adet vesikalık fotoğraf

new gif 2015-2016 Akademik Yılında verilecek olan "ENF-102 Bilgi ve İletişim Teknolojisi" dersini ilk defa alacak öğrenciler için Muafiyet Sınavı 30 Eylül 2015 Çarşamba günü saat 12:30'da Yüksekokulumuz B Blok giriş kattaki B-BİL2, B-BİL3 ve B-BİL4 labaratuvarlarında yapılacaktır. Bu derslerden muaf olmak isteyen öğrencilerimize duyurulur.

new gif 2015-2016 Güz Yarıyılı Ekle Sil Haftası 28 Eylül ile 2 Ekim 2015 tarihleri arasındadır. Eklemek veya çıkarmak isteğiniz dersler verasa bu hafta içerisinde işlem yapabilirsiniz. Seçilecek ders ve şube kodlarını öğrenmek için TIKLAYINIZ

İlk sayfadaki açıklamaları DİKKATLE OKUYUNUZ..!! (Tüm bölümler için tek bir PDF dosyasıdır, kendi bölümünüzü bulmak için sayfaları arasında geçiş yapınız)

Özellikle Türk Dili, Yabancı Dil, AİTT, Müzik, Spor dersleri gibi ortak dersleri seçerken bölümünüzün adını aramayın, şube kodları listesinden sizin sınıfınızın ders şube koduna göre seçim yapın.

 Daha detaylı bilgiler için http://oidb.akdeniz.edu.tr/genel/duyurular/2015_ders_kayit_duyurusu.pdf de ziyaret edebilirisniz.

 new gif Yüksekokulumuz öğrencileri için hazırlanan 2015-2016 Akademik Takvimine ulaşmak için TIKLAYINIZ. Bu takvimde ders kayıt, ders başlama/bitiş, sınav haftaları vb. önemli tarihler yer almaktadır.

new gif Zorunlu Yabancı Dil Dersleri Muafiyet Sınavı Duyurusu

Önceki akademik takvime göre 16 Eylül 2015 tarihinde yapılması planlanan Zorunlu Yabancı Dil Dersleri Muafiyet Sınavı tarihi değişmiştir.

Sınav 1 Ekim 2015 Perşembe günü saat 12.00’de yapılacaktır.

Bu sınava başvuru süresi 28 Eylül 2015 tarihine kadar devam etmektedir. Öğrenciler http://ydy.akdeniz.edu.tr/tr/duyuru-2015 adresinde Ortak Zorunlu Yabancı Dil Dersleri Muafiyet Sınavı başlığı altında bulunan başvuru formunu internet üzerinden dolduracaklardır.
 
Başvuru ve duyuru adresi: http://ydy.akdeniz.edu.tr/tr/duyuru-2015
Başvuru Formu: http://goo.gl/forms/lEU0sn0pQe

new gifYüksekokulumuz bünyesinde Akdeniz Üniversitesi ve Nederlandse Taaluine işbirliği ile, ücretsiz Hollandaca dili ve kültürler arası iletişim kursu ile ilgili detaylar için TIKLAYINIZ

2015-2016 Akademik Yılı Güz yarıyılı itibariyle yüksekokulumuza yapılacak yatay geçiş müracaatları hakkında detaylı bilgiler için TIKLAYINIZ

2014-2015 Bahar yarıyılı sonu itibariyle % 10'luk başarı dilimine giren öğrencilerin listesi için TIKLAYINIZ.

Sınav sonuçlarına itiraz etme işlemelri ile ilgili bilinmesi gerekenler için TIKLAYINIZ

Üniversite öğrencileri öğrenci belgelerini E-DEVLET üzerinden de alabilmektedirler. Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

Kaybolan/kırılan/manyetik alanı bozulan öğrenci kimlikler konusunda yapılması gerekenler için TIKLAYINIZ

Sayfa Özeti: Sosyal Bilimler MYO

Sayfa Açıklaması: Resmi Hesaplar; https://www.facebook.com/AUSBMYO https://twitter.com/akdenizsbmyo

Anahtar Kelimeler:

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

__________________________________________________________________________________________________

Bu sayfa en iyi 1280x1024 çözünürlükte Mozilla/Firefox ile izlenir.