Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı

1215

 Hızlı bir şekilde gelişen ve değişen turizm sektöründe müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılayabilecek nitelikli mesleki elemana duyulan ihtiyaç her gün biraz daha artmaktadır.

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı; sektör ile ilişki ve işbirliği içerisinde sektörün ihtiyacını karşılamak için uygun nitelikte eleman yetiştirilmesini, yetiştirilen elamanların sektörde istihdam edilmesini, akademik ve mesleki yeterlilikleri kazandırmayı amaçlayan dört yarıyıllık bir önlisans programıdır.

  Turizm ve ağırlama sektörünün, başta otel işletmeleri olmak üzere yiyecek-içecek, önbüro, kat hizmetleri bölümlerinde çalışabilecek, gerektiğinde bölüm yöneticiliği görevini üstlenmeye aday, bilgi, beceri ve davranışa sahip elemanlar yetiştirmek bu programın amacıdır.

Turizm ve otel işletmeciliği alanında teorik ve pratik bağlamda yeterli bilgi ve beceriye sahip olarak mezun olan öğrenciler “Turizm Meslek Elemanı” unvanını almaktadır.

Bu amaca yönelik olarak; genel, kültürel, mesleki ve diğer derslerinin yanında, II. yarıyıl sonunda isteğe bağlı olarak, dört ve beş yıldızlı konaklama işletmelerinde 30 işgününü kapsayan uygulamalı eğitim (staj) yaptırılır.

Linklerimiz

Misyon

Vizyon

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Bayındır Mahallesi, Palmiye Caddesi, Çallı Mevki 07070 Muratpaşa / ANTALYA
Tel: 0 242 346 30 30
Tel: 0 242 345 95 28 - fax