Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü Öğrencileri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

Sosyal hizmet ve danışmanlık bölümü öğrencileri 23 Ekim 2019 tarihinde Antalya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek kurumun sunduğu hizmetler ve uygulamalar hakkında bilgi aldı. Koruma ihtiyacı olan çocuklar, koruyucu aile, evlat edinme, huzurevleri, kreşler, çocuk evleri gibi pek çok farklı konuda öğrencilerin bilgilendirildiği konferans Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün toplantı salonunda gerçekleşti. Konferansta İl Müdür yardımcısı Halil Atik’in konuşmalarından sonra sosyal hizmet uzmanları Nebehat Yakışıklı ve Özgür Düven Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı genel yapılanması, sunulan hizmetler temel ilkeler ve sosyal hizmet yaklaşımı konusunda etkinliğe katılan öğrencileri bilgilendirdi.

0

Misyon

Bilim ve teknolojiyi etkin kullanarak araştırma ve eğitim hizmetlerini geliştirerek, çağın ve mesleğin gerektirdiği bilgi düzeyine ve meslek ahlakına sahip, toplum bilinci gelişmiş, ülke çıkarlarını gözeten, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücü yetiştirmektir.

Vizyon

Uluslararası standartlara uygun nitelikli insan gücü yetiştirerek çağı yakalayan, gelişmeye açık, iş dünyasının gereksinim ve isteklerini karşılayabilecek düzeyde, rekabet gücü olan ve benzer alanda eğitim veren okullar arasında sanayi ve hizmet sektörünün tercih ettiği; ulusal ve uluslararası saygınlığı olan bir eğitim kurumu olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi - Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Bayındır Mahallesi, Palmiye Caddesi, Çallı Mevki No: 43 - 07030 Muratpaşa / ANTALYA
Tel: +90 242 346 30 30 - (PBX)
Tel: +90 242 345 95 28 - (Belgegeçer / FAX)