Bankacılık ve Sigortacılık Programı

706

Sigrotacılık Programı;  Günümüz birey ve işletmeleri, iş ve sosyal yaşamlarında güvenli, yetki ve sorumlulukların belirli olduğu, yasal hakları korumanın zor olmadığı  bir ortamın arzu ve beklentisindedir.  Oysa, onları tehdit eden çeşitli riskler mevcuttur. Bu riskleri önlemek, etkilerini hafifletmek için türlü önlemler alınsada riskten korunmanın en etkili yolu riski devretmektir. Yani, sigortalanmaktır. Yaşanan değişimler ve beklentiler nedeniyle ülkemizde sigortacılık sektörü hızla gelişmektedir. Dolayısıyla, mesleki eğitim almış ara eleman ihtiyacıda hızla artmaktadır. Sigortacılık programında verilen eğitim ile sigorta şirketlerinde, acenteliklerde, ekspertiz bürolarında görev alacak elemanların yetiştirlmesi amaçlanmaktadır.

   Bu programda, genel sigortacılık bilgileri, sigorta branşları, sigorta hukuku, sigorta istatistiği, sigorta işletmeciliği, risk yönetimi,hasar işlemleri, reasürans, acente yönetimi, finansal yönetim, sigortacılıkta bilgisayar ve paket program kullanımı haricinde  hukuk, iletişim teknikleri, halkla ilişkiler, müşteri ilişkileri yönetimi, e- ticaret, istatistik, ticari matematik, iktisat, türk dili, yabancı dil ve A.İ.İ.T  dersleride verilmektedir. Ayrıca II. yy. sonunda 60 iş gününü kapsayan zorunlu staj sektörde uygulanmaktadır. Mezunlar, sigorta şirketleri, bölge müdürlükleri, acenteler, ekspertiz bürolarına veya işletmelerde ilgili konularda çalışabilmektedir.

Linklerimiz

Misyon

Vizyon

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Bayındır Mahallesi, Palmiye Caddesi, Çallı Mevki 07070 Muratpaşa / ANTALYA
Tel: 0 242 346 30 30
Tel: 0 242 345 95 28 - fax