Uçuş Harekat Uzmanlığı

Okulumuz konferans salonunda sivil hava ulaştırma işletmeciliği 2. sınıf öğrencilerinin Uçuş Operasyon ve Dispeç dersine yönelik olarak gerçekleştirilen etkinlikte, dersin sektördeki karşılığı olan Flight Dispatcherle (Uçuş harekat uzmanı) söyleşi gerçekleştirildi. Uçuş harekat uzmanlığı, görev ve sorumlulukları, süreçler, sınavlar ve bölümün geleceğinin konuşuldu zevkli söyleşi için misafirimiz Mehmet Ali BAŞ’a ve etkinliği koordine eden Ali hocamıza teşekkürler.

0

Misyon

Bilim ve teknolojiyi etkin kullanarak araştırma ve eğitim hizmetlerini geliştirerek, çağın ve mesleğin gerektirdiği bilgi düzeyine ve meslek ahlakına sahip, toplum bilinci gelişmiş, ülke çıkarlarını gözeten, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücü yetiştirmektir.

Vizyon

Uluslararası standartlara uygun nitelikli insan gücü yetiştirerek çağı yakalayan, gelişmeye açık, iş dünyasının gereksini ve isteklerini karşılayabilecek düzeyde, rekabet gücü olan ve benzer alanda eğitim veren okullar arasında sanayi ve hizmet sektörünün tercih ettiği; ulusal ve uluslar arası saygınlığı olan bir eğitim kurumu olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi - Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Bayındır Mahallesi, Palmiye Caddesi, Çallı Mevki 07070 - Muratpaşa / ANTALYA
Tel: +90 242 346 30 30 - (PBX)
Tel: +90 242 345 95 28 - (Belgegeçer / FAX)