Tanıtım

SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULUNU TANIYALIM

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun Kısa Tarihçesi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı  “Meslek Yüksekokulu” olarak 1976 yılında kurulan Yüksekokulumuz, daha sonra 20 Temmuz 1982 tarihinde 41 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulan Akdeniz Üniversitesine bağlı olarak  “Antalya Meslek Yüksekokulu” adını almış ve İktisadi ve İdari Programlar Bölümü olarak eğitime başlamıştır.

11 Mart 1993 tarihinde 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca Antalya Meslek Yüksekokulu; Teknik Bilimler ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak ikiye ayrılmıştır.

Okulumuz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde; İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Pazarlama, Turizm ve Seyahat Hizmetleri Bankacılık ve Sigortacılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği,Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı olmak üzere 10 program mevcuttur.

Yüksekokul’un Amacı

Toplumun ve kuruluşların gücünü arttıracak araştırma ve nitelikli eğitim hizmetlerini; geliştirerek teşvik ve yardım ederek sağlamak; toplumun ve kuruluşların ihtiyaçlarına uygun bilgi, beceri ve tutum gösteren ulusal ve uluslararası düzeyde kalifiye elemanlar yetiştirmeyi, yüksekokulumuz kendine misyon edinmiştir.

Fotoğraf Galerisine Buradan Ulaşabilirsiniz>>

Linklerimiz

Misyon

Vizyon

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Bayındır Mahallesi, Palmiye Caddesi, Çallı Mevki 07070 Muratpaşa / ANTALYA
Tel: 0 242 346 30 30
Tel: 0 242 345 95 28 - fax