Tanıtım

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ
SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULUNU TANIYALIM

 

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunun Kısa Tarihçesi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı “Meslek Yüksekokulu” olarak 1976 yılında kurulan Yüksekokulumuz, daha sonra 20 Temmuz 1982 tarihinde 41 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulan Akdeniz Üniversitesine bağlı olarak “Antalya Meslek Yüksekokulu” adını almış ve İktisadi ve İdari Programlar Bölümü olarak eğitime başlamıştır.

11 Mart 1993 tarihinde 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca Antalya Meslek Yüksekokulu; Teknik Bilimler ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak ikiye ayrılmıştır.

Okulumuz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde; İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Pazarlama, Turizm ve Seyahat Hizmetleri Bankacılık ve Sigortacılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği,Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı olmak üzere 10 program mevcuttur.

 

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunun Amacı

Toplumun ve kuruluşların gücünü arttıracak araştırma ve nitelikli eğitim hizmetlerini; geliştirerek teşvik ve yardım ederek sağlamak; toplumun ve kuruluşların ihtiyaçlarına uygun bilgi, beceri ve tutum gösteren ulusal ve uluslararası düzeyde kalifiye elemanlar yetiştirmeyi, yüksekokulumuz kendine misyon edinmiştir.

 

Fotoğraf Galerisine Buradan Ulaşabilirsiniz >>>

Misyon

Bilim ve teknolojiyi etkin kullanarak araştırma ve eğitim hizmetlerini geliştirerek, çağın ve mesleğin gerektirdiği bilgi düzeyine ve meslek ahlakına sahip, toplum bilinci gelişmiş, ülke çıkarlarını gözeten, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücü yetiştirmektir.

Vizyon

Uluslararası standartlara uygun nitelikli insan gücü yetiştirerek çağı yakalayan, gelişmeye açık, iş dünyasının gereksini ve isteklerini karşılayabilecek düzeyde, rekabet gücü olan ve benzer alanda eğitim veren okullar arasında sanayi ve hizmet sektörünün tercih ettiği; ulusal ve uluslar arası saygınlığı olan bir eğitim kurumu olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi - Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Bayındır Mahallesi, Palmiye Caddesi, Çallı Mevki 07070 - Muratpaşa / ANTALYA
Tel: +90 242 346 30 30 - (PBX)
Tel: +90 242 345 95 28 - (Belgegeçer / FAX)