Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Eğitim Gezisi

Yüksekokulumuz Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı Koordinatörü Ali Ceyhun CAM’ın koordinesinde düzenlenen eğitim gezisinde; 15 öğrencimiz ülkemizdeki üç Mock-up Eğitim Merkezinden birisi olan Liman bölgesindeki International Flight Trainig Center’da (IFTC) kabin simülasyon eğitimlerini yakından görme, uygulamalı öğrenme şansı yakaladılar. Eğitimde Boeing 737-800 tipi uçağa dair yangın ve duman, kapı arıza, kapı ve acil çıkış, acil durum ve güvenlik ekipmanları, tahliye ve uçuş prosedürleri gibi gerçek bir uçuşta olabilecek tüm olaylar ile ilgili oluşturulmuş senaryoları uygulamalı olarak gördüler.

Daha önce de bizlere desteğini esirgemeyen başta teknik ekip lideri 
Barış GÜVEN olmak üzere tüm IFTC Antalya ekibine öğrencilerimize verdiği destek için teşekkür ederiz.

 

0

Misyon

Bilim ve teknolojiyi etkin kullanarak araştırma ve eğitim hizmetlerini geliştirerek, çağın ve mesleğin gerektirdiği bilgi düzeyine ve meslek ahlakına sahip, toplum bilinci gelişmiş, ülke çıkarlarını gözeten, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücü yetiştirmektir.

Vizyon

Uluslararası standartlara uygun nitelikli insan gücü yetiştirerek çağı yakalayan, gelişmeye açık, iş dünyasının gereksini ve isteklerini karşılayabilecek düzeyde, rekabet gücü olan ve benzer alanda eğitim veren okullar arasında sanayi ve hizmet sektörünün tercih ettiği; ulusal ve uluslar arası saygınlığı olan bir eğitim kurumu olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi - Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Bayındır Mahallesi, Palmiye Caddesi, Çallı Mevki 07070 - Muratpaşa / ANTALYA
Tel: +90 242 346 30 30 - (PBX)
Tel: +90 242 345 95 28 - (Belgegeçer / FAX)