Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Konferansı

25/12/2018 tarihinde 14:00’da yüksekokulumuz Yesevi konferans salonunda düzenlenen etkinlikte, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezinde çalışan psikolog Emine ANADOL, katılımcıları kadına karşı şiddet ve nedenleri toplumsal cinsiyet ve Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezleri, şiddetle mücadelede kurumsal mekanizmalar hakkında bilgilendirdiler. Öğrencilerin dikkatle dinlediği etkinlikte toplumsal cinsiyete dair örüntülerin yeniden düşünülmesi, şiddete karşı duyarlı olunması ve şiddetle karşılaşıldığında neler yapılması gerekildiğinin üzerinden duruldu.

Desteklerinden dolayı Antalya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ve Şiddeti Önleme İzleme Merkezi Müdürlüğüne teşekkür ederiz.

0

Misyon

Bilim ve teknolojiyi etkin kullanarak araştırma ve eğitim hizmetlerini geliştirerek, çağın ve mesleğin gerektirdiği bilgi düzeyine ve meslek ahlakına sahip, toplum bilinci gelişmiş, ülke çıkarlarını gözeten, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücü yetiştirmektir.

Vizyon

Uluslararası standartlara uygun nitelikli insan gücü yetiştirerek çağı yakalayan, gelişmeye açık, iş dünyasının gereksini ve isteklerini karşılayabilecek düzeyde, rekabet gücü olan ve benzer alanda eğitim veren okullar arasında sanayi ve hizmet sektörünün tercih ettiği; ulusal ve uluslar arası saygınlığı olan bir eğitim kurumu olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi - Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Bayındır Mahallesi, Palmiye Caddesi, Çallı Mevki 07070 - Muratpaşa / ANTALYA
Tel: +90 242 346 30 30 - (PBX)
Tel: +90 242 345 95 28 - (Belgegeçer / FAX)