Havacılık dersleri Uçuş Simülatör’ünde alıyor

1.sınıf havacılık öğrencileri Temel Uçak bilgisi dersi kapsamında Ali Ceyhun CAM hocamızın öncülüğünde yine bir ilke imza attı. Öğrencilerimiz konferans salonuna kurulan simülatör üzerinden uçak kokpitini, uçuş kumanda yüzeylerini, ve diğer seyrüsefer cihazlarını uygulamalı olarak öğrendi. Ayrıca en son da bir Antalya Esenboğa flight simülatör uçuşu gerçekleştirildi. Teoriyi uygulamayla birleştiren hocamıza, okulumuza her zamanki desteklerinden dolayı Pilot Cenk BARDAKOĞLU’na emekleri için teşekkür ederiz. Ayrıca Cenk kaptanımızın önderliğinde yapılan ders sonu mini test sonucunda şanslı 20 öğrencimizle yakın zamanda Uçak Gezisi planlanmaktadır.

0

Misyon

Bilim ve teknolojiyi etkin kullanarak araştırma ve eğitim hizmetlerini geliştirerek, çağın ve mesleğin gerektirdiği bilgi düzeyine ve meslek ahlakına sahip, toplum bilinci gelişmiş, ülke çıkarlarını gözeten, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücü yetiştirmektir.

Vizyon

Uluslararası standartlara uygun nitelikli insan gücü yetiştirerek çağı yakalayan, gelişmeye açık, iş dünyasının gereksini ve isteklerini karşılayabilecek düzeyde, rekabet gücü olan ve benzer alanda eğitim veren okullar arasında sanayi ve hizmet sektörünün tercih ettiği; ulusal ve uluslar arası saygınlığı olan bir eğitim kurumu olmaktır.

İletişim

A.Ü. | Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Bayındır Mahallesi, Palmiye Caddesi, Çallı Mevki 07070 - Muratpaşa / ANTALYA
Tel: +90 242 346 30 30 - (PBX)
Tel: +90 242 345 95 28 - (Belgegeçer / FAX)