Bilin Bakalım; Pilotlar Neden Üniforma Giyer?

Yüksekokulumuz Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı Bölüm Koordinatörü Ali Ceyhun CAM’ın koordinesinde düzenlenen “Bilin Bakalım; Pilotlar Neden Üniforma Giyer?” adlı söyleşide Eğitmen Pilot Dr. Üner BEKÖZ ’ü ve ekibi Praxis İstikbal çalışanlarını ağırlandı. Havacılık alanında çalışmalar yapan, pilotaja öğrenciler kazandıran, 35 yılı aşkın süredir uçan BEKÖZ’ün keyifli sunumuyla çocuklar pilotluğa ve pilotaj sürecine ilişkin süreçleri hem öğrendi, hem eğlendi. Ayrıca PRAXIS İstikbal yarışması hakkında da bilgi edinme şansı yakaladılar.

0

Misyon

Bilim ve teknolojiyi etkin kullanarak araştırma ve eğitim hizmetlerini geliştirerek, çağın ve mesleğin gerektirdiği bilgi düzeyine ve meslek ahlakına sahip, toplum bilinci gelişmiş, ülke çıkarlarını gözeten, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücü yetiştirmektir.

Vizyon

Uluslararası standartlara uygun nitelikli insan gücü yetiştirerek çağı yakalayan, gelişmeye açık, iş dünyasının gereksini ve isteklerini karşılayabilecek düzeyde, rekabet gücü olan ve benzer alanda eğitim veren okullar arasında sanayi ve hizmet sektörünün tercih ettiği; ulusal ve uluslar arası saygınlığı olan bir eğitim kurumu olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi - Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Bayındır Mahallesi, Palmiye Caddesi, Çallı Mevki 07070 - Muratpaşa / ANTALYA
Tel: +90 242 346 30 30 - (PBX)
Tel: +90 242 345 95 28 - (Belgegeçer / FAX)