Almanya’da Sosyal Hizmet

18.03.2019 ve 20.03.2019 tarihlerinde  Yüksekokulmuz Ahmet Yesevi konferans salonunda Almanya Universty Of Vechta da çalışan öğretim görevlisi/ sosyal hizmet uzmanı Magnus Frampton Almanya’da Sosyal Hizmet; Teori,Gelenekler, Uygulama ve Perspektifler konularında ders verdi. Ders esnasında İngilizceden Türkçeye çevirinin de yapıldığı etkinlikte ele alınan konular ve yapılan bilgilendirmeler öğrencilerin oldukça ilgisini çekti. Almanya ve Türkiye’de yürütülen sosyal hizmet uygulamaları, sosyal politika ve sosyal hizmetler konusunda karşılaştırma yapacak bakış açısı kazanan öğrenciler sosyal hizmetin değişen politikalarda nasıl gerçekleştiğini dinlediler.

Etkinlikte çeviri ve düşünceleriyle bize destek olan Öğr.Gör. Hüseyin YİĞİT hocamıza ve Öğretim Görevlisi Magnus Frampton’a teşekkür ederiz.

0

Misyon

Bilim ve teknolojiyi etkin kullanarak araştırma ve eğitim hizmetlerini geliştirerek, çağın ve mesleğin gerektirdiği bilgi düzeyine ve meslek ahlakına sahip, toplum bilinci gelişmiş, ülke çıkarlarını gözeten, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücü yetiştirmektir.

Vizyon

Uluslararası standartlara uygun nitelikli insan gücü yetiştirerek çağı yakalayan, gelişmeye açık, iş dünyasının gereksini ve isteklerini karşılayabilecek düzeyde, rekabet gücü olan ve benzer alanda eğitim veren okullar arasında sanayi ve hizmet sektörünün tercih ettiği; ulusal ve uluslar arası saygınlığı olan bir eğitim kurumu olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi - Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Bayındır Mahallesi, Palmiye Caddesi, Çallı Mevki 07070 - Muratpaşa / ANTALYA
Tel: +90 242 346 30 30 - (PBX)
Tel: +90 242 345 95 28 - (Belgegeçer / FAX)