Akdeniz Üniversitesi Öğrencileriyle Birlikte Adım Adım

 

                         Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 2.sınıf  öğrencileri  ‘Birlikte Adım Adım’ sosyal sorumluluk projesiyle oldukça anlamlı bir işe imza attılar.

Halkla İlişkiler Kampanya Tasarımları dersi kapsamında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi ile öğrenciler, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon kliniğine 2 (çocuk ve yetişkinler için) cihaz bağışında bulundular.

Standing Table (ayakta durma sehpası) adı verilen cihazın kurulumu yoğun bir ilgi ile gerçekleşti. Cihaz çeşitli kas hastalıkları, Serebral Palsi, Spina Bfida, Parkinson gibi hastalıklarda ayakta duramayan, hareket fonksiyonu azalmış veya hareket fonksiyonu olmayan hastaları ayakta dik tutmak ve fizik tedavi sürecine hazırlamak amacı ile kullanılıyor. Kliniklerine böylesine anlamlı bir bağışın yapılmasını büyük bir mutlulukla karşıladıklarını belirten Fizyoterapist Sedat BAYRAK, bu cihazların hastaların tedavisi sürecinde ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek tedavi aşaması hakkında bilgi verdi, ardından Öğr. Gör. Özlem MANSUROĞLU ve öğrencilerine teşekkür etti. Açılış sonunda projeye destek amaçlı katılım sağlayan öğrencilere farkındalık simgesi olarak mavi kurdele dağıtıldı.

0

Misyon

Bilim ve teknolojiyi etkin kullanarak araştırma ve eğitim hizmetlerini geliştirerek, çağın ve mesleğin gerektirdiği bilgi düzeyine ve meslek ahlakına sahip, toplum bilinci gelişmiş, ülke çıkarlarını gözeten, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücü yetiştirmektir.

Vizyon

Uluslararası standartlara uygun nitelikli insan gücü yetiştirerek çağı yakalayan, gelişmeye açık, iş dünyasının gereksini ve isteklerini karşılayabilecek düzeyde, rekabet gücü olan ve benzer alanda eğitim veren okullar arasında sanayi ve hizmet sektörünün tercih ettiği; ulusal ve uluslar arası saygınlığı olan bir eğitim kurumu olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi - Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Bayındır Mahallesi, Palmiye Caddesi, Çallı Mevki 07070 - Muratpaşa / ANTALYA
Tel: +90 242 346 30 30 - (PBX)
Tel: +90 242 345 95 28 - (Belgegeçer / FAX)